Tekstilkent San. Böl. Oruçreis Mh. Tekstilkent Cad. G1 Blok No: 110 Esenler İstanbul / Turkiye
+90 212 549 62 92
+90 531 397 20 49

Üretim Kontrolü Sağlayan Yay Test Cihazları
Bitmiş yüksek adetli baskı yaylarınızın bloklama ve son ayar işlemlerini yapabilir , işlemler sonucunda tolerans değerlerine göre yaylarınızı ayırabilir veya yay test cihazı ile ölçümü yapabilir. Yay boyuna ve yükleme değerlerine göre 5 ayrı modeli vardır .

Bu cihaz ile küçük , orta boylu ve belli uzunluklardaki uzun yaylarınız için bloklama işlemi , ayrı işlemi yapabilir ve tolerans degerlerine göre ayırabilirsiniz. 2 farklı modeli mevcuttur.


Son derece hassas yükleme test cihazıdır. Sistem üzerinde sürtünme kuvvetleri elimine edilmiştir , ayrıca çok küçük baskı yayları için özellikle tasarlanmıştır. Bilgisayarlı ve servo kontrollüdür.

Baskı ve Çekme yayları için yüksek hızılı çalışma imkanı sunan yorulma test cihazıdır. 2 ayrı modeli mevcuttur. Sistem dijital ekranlıdır ve her yay hucresi sensörlüdür. Sessiz ve çok yüksek hızlara çıkabilecek bir yapıdadır.

Torsiyon yayları için YORULMA Test cihazı . Servo kontrollü , yüksek hızlı dijital ekranlı ve sensörlüdür.


100% Yay kontrolü yapan bu cihaz , yayları tek tek alıp , özel bir kılavuzdan geçirirken hem profil kontrolünü , hem tolerans değerlerine istatistiki değerlendirmesini hemde tolerans kontrolünü yapıp , belrilenen değerlere göre ayıran bir test cihazıdır. Baskı , torsiyon , küçük çaplı yaylar ve bant malzemeden yapılmış yaylar için uygundur. Sistem bilgisayar ve servo kontrollüdür.

Baskı yayları için kamera kontrollü ölçüm yapıp , üretim sırasında yayın boy ve çapını verilen tolerans değerlerine göre yay sarma makinasına komut verip değiştirebilen bir sistemdir.

Torsiyon ve form yayları için boyutsal ölçüm yapabilen ve verilen toleranslar doğrultusunda CNC YAY FORM makinasında ayırma yapabilen kamera kontrollü ölçüm sistemidir.